Wine in the heart of Europe
5th edition of the international
trade fair for wine professionals 28. - 30. 5. 2019 PVA EXPO PRAHA

Šlechtitelská stanice vinařská Velké Pavlovice a. s. |na veletrhu Wine Prague 2019

13.03.2019 |

Šlechtitelská stanice vinařská Velké Pavlovice a. s. hospodaří na 50 hektarech vinic, kde pěstují 19 odrůd révy vinné v 76 klonech. Výškové položení od 196 m n. m. do 225 m n. m, umístění převážně na jižních svazích se sklonem 12%, hlinitojílovitá a hlinitopísčitá půda s bohatým obsahem vápníku a manganu jsou skvělé podmínky pro pěstování aromatických bílých a modrých odrůd révy vinné.
Cílená selekce z nejlepších klonů udržovacího šlechtění ve spojení s půdními a klimatickými podmínkami tzv. "terroir", tvoří základ pro vypěstování výborné suroviny, převážně v nejvyšší jakosti, pro výrobu přívlastkových vín, která tvoří více než 90% produkce.
Zajímavostí je také přehlídková vinice nacházející se na terasách nad Vinařským penzionem André, kde máme vysázeno celkem 180 různých odrůd révy vinné a to jak šlechtitelský materiál k ukázkám i k možnému dalšímu šlechtění.
Při pěstování, sklizni a výrobě vína dbají zejména na omezenou chemickou ochranu, výlučně ruční sklizeň, technologii řízeného kvašení. A jejich cíl je dosahovat ročního prodeje 500.000 lahví vína.
Jejich vína reprezentují moravské vinařství na mnoha recepcích pořádaných u příležitosti státních návštěv a můžete se s nimi setkat v celé řadě vyhlášených gastronomických zařízení.
U jejich vín je oceňován především jejich odrůdový charakter a čistota, umocněný vysokou přírodní vyzrálostí hroznů z přísně limitované sklizně.


REGISTRATION OF VISITORS

Wine Prague 2019 in:

days

Organizer

YACHT s.r.o., Nedvědovo náměstí 14, 147 00 Praha 4, tel.: +420 244 460 104

 

 

Main partner

© YACHT s.r.o. | All rights reserved
Created by EI