Wine in the heart of Europe
5th edition of the international
trade fair for wine professionals 28. - 30. 5. 2019 PVA EXPO PRAHA

VOC Modré hory |na veletrhu Wine Prague 2019

11.03.2019 |

Na stánku VOC Modré hory se můžete těšit na tyto vinaře. 

Víno J. Stávek

Vinařská tradice v rodině Kopřivů měla hlubokou historii. František Kopřiva byl ale ve dvacátých letech dvacátého století v okolí obzvlášť vyhlášeným vinařem a hostinským. Jeho vína se dodávala na stoly měšťanů pražských, ale například také do Vídně.
V roce 1913 se Františkovi a Marii narodil syn Boleslav Kopřiva, který o VINAŘSKÝ DVŮR a vinaření pečoval dál. Ve stejném roce se na druhém konci obce Němčiček narodil Josef Stávek. Jožka Stávek byl malým vinařem. Jožkův syn Jaroslav Stávek se přiženil právě do rodiny Kopřivů a vinaření na Vinařském dvoře převzal.
Momentálně Vinařský dvůr vede čtvrtou generací Jaroslavův nejmladší syn Jan Stávek. V roce 2013, na stoleté výročí narození dědečka Boleslava Kopřivy a dědečka Josefa Stávka, se vinařství přejmenovává z názvu Vinařský dvůr na Víno J. Stávek.

Mitoma Vrbice

Společnost MiToMa Vrbice, s.r.o., byla založena v roce 1997 jako rodinná firma. Majitel ovšem podnikal ve vinařství a vinohradnictví již od roku 1991 jako fyzická osoba.
"Dlouhou vinařskou tradici v naší rodině nenajdete. Měrou vrchovatou nám však naši předkové předali lásku k venkovu a úctu k půdě. Staletá historie pěstování vinné révy na Vrbici zrodila i náš vztah k vinařství, vinicím a jejich plodům," říká o kořenech své profese Antonín Mikulica.
Vinařství se nachází v jedné z nejlepších vinařských oblastí a to v oblasti Velkopavlovické, která je vyhlášena produkcí kvalitních odrůdových vín. Zeměpisná poloha Vrbice, klimatické podmínky, ale také půdní složení umožňuje docílit velmi dobrou cukernatost a kvalitu hroznů, především u červených odrůd. Hned v roce založení začali vysazovat nové vinice za účelem zvýšení zemědělské prvovýroby. V současné době obhospodařují 16,6 ha plně rodících vinic. Díky vlastní produkci hroznů jsme schopni zaručit vysokou kvalitu vyráběných vín. Jsme členy Svazu integrované produkce hroznů, který dbá na ekologické pěstování hroznů a výrobu vína a také členy VOC Modré hory. Vína originální certifikace (VOC) jsou specifická tím, že jsou vyrobena z odrůd typických pro daný vinařský region a hrozny pocházejí pouze z pečlivě vybraných vinařských tratí.
Při výrobě i školení vín kombinujeme nejmodernější technologické postupy s tradičními tak, abychom dosáhli co nejvyšší kvality daného ročníku. Zaměřili jsme se převážně na výrobu odrůdových a přívlastkových vín.
Hlavním mottem společnosti je spokojený odběratel, potažmo zákazník, který se k výrobkům našeho vinařství stále vrací. Toho se snažíme docílit nejen svým osobním přístupem k zákazníkům, ale rovněž neustálým vylepšováním své technologie výroby a kvality produkce.

Vinařství Horák

Vinařství obhospodařuje 1 ha vlastních vinic, ostatní hrozny pocházejí od smluvních dodavatelů z Vrbice a blízkého okolí. Hrozny jsou zpracovávány moderním mlýnko-odstopkovačem a následně lisovány pneumatickým lisem. Bílá vína se školí v nerezových nádobách, červená v dubových a akátových sudech. Vybrané šarže se vyrábí metodou Barrique. Při výrobě jsou používány moderní technologie a postupy, důraz je kladen na maximální příjemnost a harmonii všech vín. Odrůdová skladba je široká, můžete ochutnat 16 odrůd. Vlajkovou lodí je Cuvée Horák zrající v nových 500 litrových sudech. Celá produkce je lahvována. Vína se pravidelně umisťují na prestižních výstavách doma i v zahraničí.

Vinařství Herzánovi

Vinařství Herzánovi se nachází ve vinařské obci Kobylí, která je bohatá na ovoce, hrozny, víno, tradice a folklór. Obec Kobylí je začleněna do mikroregionu Modré hory. Od počátku vinařili jako každý druhý, co by přivýdělek k zaměstnání. Postupem času se pěstování hroznů a výroba vína stala jejich vášní, koníčkem a hlavní pracovní činností. První kvalitní vinici na vlastní půdě jsme vysadili v roce 1996.Nyní obhospodařují 4,2 ha. Jejich cílem je dosáhnout výměry 6 ha vlastních vinic. Pro zachování kvality je tato výměra pro jejich rodinné vinařství maximem.
Razí heslo: "Co keř, to sedmička vína". Doba sběru probíhá od druhé poloviny října. Bílá vína vyrábějí převážně metodou Sur lie, červená vína klasickým způsobem v otevřených kádích. Sudová vína z hroznů od smluvních dodavatelů, kteří je pěstují na zakázku. Kvalita vína se odvíjí z kvality hroznů, což činí 80 - 90%. Zbytek je na sklepmistrovi. Jsou známi tím, že dokáží vyrobit víno dle potřeby zákazníka.Všechno jejich vědění kolem vinařství je podepřeno zkušenostmi, láskou k přírodě a moderním myšlením.

Vinařství Turek + Šiška

Mladé rodinné vinařství. Jejich vinice se nachází v nejlepších tratích vinařské obce Velké Pavlovice. Hrozny sbíráme ručně a další odrůdy nakupujeme od producentů hroznů. Každoročně vybíráme ty nejlepší hrozny z mikulovské, znojemské a velkopavlovické oblasti.

Rodinné vinařství Jedlička

Rodinné vinařství založené v roce 2004 hospodaří na 45 ha vinohradů v tratích Terasy, Čtvrtě a Kraví hora. Jedná se o prvotřídní polohy vinic s hlinito-písčitou půdou bohatou na hořčík. Vinohrady v těchto místech jsou zmiňovány již v roce 1355, od těch dob jsou tu prakticky nepřetržitě. Sídlem vinařství je v Bořeticích historický areál prvorepublikového vinařského družstva VINOPA, který byl vybudován v roce 1932 a v roce 2005 byl kompletně zrekonstruován při zachování původní podoby hlavní budovy. Uzavřený soubor výrobních, skladovacích a prezentačních prostor patří k nejmodernějším u nás a ve své kategorii snese mezinárodní srovnání.
Novým technologem a enologem firmy je Jaroslav Suský. Veškerá produkce je zpracovávána kvalitní a šetrnou technologií. Při výrobě červeného vína se vinařství vrací k tradičním postupům - používá delší maceraci (nakvášení) rmutu. Bílá vína vyrábíme technologií řízeného kvašení s použitím teroarních kvasinek. Díky tomuto spojení vzniká ve vinařství víno, které si nese charakteristické odrůdové znaky, aroma a zachovává si přitom výrazně svůj terroir.
Typická jsou pro vinařství červená vína, plná a strukturovaná, vhodná do gastronomie. V nabídce je kolem 40 položek ročníkových vín včetně vín slámových a ledových. Vyhledávanou specialitou našeho vinařství jsou dvě zajímavá červená vína Cuvée Kácary a Cuvée Túfary.

Víno z Kobylí

Vinařství Víno z Kobylí hledejte ve Velkopavlovické vinařské podoblasti jihovýchodní Moravy. Vinná réva se na území Kobylí pěstuje již 800 let. Už tehdy se teplomilné rostlině dařilo na zdejších slunných stráních obrácených k jihovýchodu a jihozápadu.
Na současné ploše 152 hektarů pěstují nejtradičnější odrůdy jako například Frankovka, Tramín červený, Svatovavřinecké nebo Modrý Portugal. Ideální polohy vinic a unikátní mikroklima dovolují hroznům dobře vyzrát a technologům tak vytvořit víno vynikající jakosti. Nabízejí proto i další časem prověřené odrůdy, jako jsou například: Veltlínské zelené, Müller Thurgau, Neuburské, Sauvignon, Ryzlink rýnský i vlašský, Sylvánské zelené, Pálava, Moravský muškát, Rulandské modré a André.
Vinařská společnost v Kobylí vznikla spontánně v roce 1928, tedy v prvorepublikové době. Drobní vinaři se spojili kvůli společnému zájmu o pěstování a ochranu vinné révy. Navazují proto na tradici, která zavazuje. S roční produkcí 700 000 lahví se stali jedním z významných tuzemských výrobců vína.
Osm století tradice pěstování vinné révy na slunných kobylských stráních připomíná příběh vína z Kobylí, které prošlo během svého vývoje zajímavou historií. Vína ovlivněná bohatými zkušenostmi a vinařským umem, které jsou v Kobylí předávány z generace na generaci, přinášejí nejen místně typický projev, ale také vytříbenost díky moderním postupům školení.

Vinařství BARAQUE Vrbice

Příběh vinařství Baraque zní jako dlouhá pohádka s několika dějovými linkami. Ale vlastně je jedno, po které lince se pustíte - všechny je možné zakončit větou: "A tak se František a Lenka vzali a měli spolu vinařství Baraque a (zatím) dva kluky." Právě na svatební cestě do Egypta v roce 2010 vznikla myšlenka založit vlastní vinařství. A tak se z nadšeného hobby-vinaře, který si na svůj koníček přivydělával provozováním posezení ve vinném sklepě, stal malovinař, který se svým vínem pomalu proniká do vinoték. A jeho manželka na mateřské se záhy změnila v jeho jediného zaměstnance, jehož pracovní náplní bylo takřka cokoli od mytí skleniček a přípravy pohoštění ve sklípku až po účetnictví či PR.

SYFANY spol. s.r.o. Vrbice

Tato rodina vytváří víno bezmála s pěti set letou tradicí. A proto si také uvědomují, že k vinicím, odkud veškerá vína pochází, musí přistupovat s patřičnou úctou a šetrností. Díky tomuto přístupu vinice dávají kvalitní a přirozenou úrodu každý rok a bez zbytečné zátěže životního prostředí a ochuzování biodiverzity v krajině.
Díky šetrným postupům ve vinicích i ve sklepě proto vznikají velmi osobitá vína, která se vám představí v celé své přirozenosti a svéráznosti. Tato vína jsou zároveň plná energie, kterou nasála z lidí, díky jejichž úsilí se dostala na tento svět.

Vít Sedláček Vrbice

Výrobě vína se rodina věnuje již několik generací. Do práce ve vinicích i ve sklepě jsou zapojeni členi rodiny. Zpracováváme hrozny ze 2 ha vlastních vinic, část hroznů nakupují od stálých dodavatelů z Vrbice, Velkých Pavlovic a Brumovic.
Při výrobě vína využívají moderní technologie při dodržení tradičních způsobů výroby. Při výrobě vína se drží hesla: "Méně znamená někdy více". Tímto heslem chtěli říci, že čím méně zásahů a přípravků do vína přidáme, tím více bude víno vínem.
Vinařství je jedním ze zakládajících členů VOC Modré hory.


REGISTRATION OF VISITORS

Wine Prague 2019 in:

days

Organizer

YACHT s.r.o., Nedvědovo náměstí 14, 147 00 Praha 4, tel.: +420 244 460 104

 

 

Main partner

© YACHT s.r.o. | All rights reserved
Created by EI