Wine in the heart of Europe
5th edition of the international
trade fair for wine professionals 28. - 30. 5. 2019 PVA EXPO PRAHA

VINOVIN |na veletrhu Wine Prague 2019

06.03.2019 |

Firma Vinovin vznikla v roce 1990. Navazuje na bohatou vinářsku tradici svých předků z 19. století. V tomto období koupil Filip Fraňo dům s vinným sklepem od obce Kučišdorf, nynější Vinosady a s pomocí jeho tří synů zpracovávali hrozny z jejich vinohradů, které se nacházeli v okolí obce Kučišdorf. Víno z jejich produkce zrálo v dubových sudech umístěných ve sklepě, který byl součástí domu a je tam doteď.
V současnosti se sklep využívá na degustace vín. V roce 2000 se členové vinařských rodin Fraňovcov a Ščepánovcov spojili a vytvořili společnost s dlouholetou vinařskou tradicí. Přesto, že hrozny nejsou pouze z jejich produkce, mimořádně dbají na kvalitu a proto jsou v úzkém kontaktu s pěstiteli. Zákazníkům nabízejí sortiment tradičních odrůd jako jsou Rizling rýnsky, Rizling vlašský, Sauvignon, Chardonnay, Pálava, Devín, Frankovka modrá, Svatovavřinecké, Cabernet sauvignon, Dunaj a další.
Firma má dva provozy. Jeden slouží na zpracování hroznů a školení mladého vína. V druhé se víno finalizuje a lahvuje. Oba provozy jsou vybavené moderními technologiemi na výrobu kvalitního vína.


REGISTRATION OF VISITORS

Wine Prague 2019 in:

days

Organizer

YACHT s.r.o., Nedvědovo náměstí 14, 147 00 Praha 4, tel.: +420 244 460 104

 

 

Main partner

© YACHT s.r.o. | All rights reserved
Created by EI