Wine in the heart of Europe
5th edition of the international
trade fair for wine professionals 28. - 30. 5. 2019 PVA EXPO PRAHA

KAVAKLIDERE CZ |na veletrhu Wine Prague 2019

13.02.2019 |

89 let od svého založení zaujímá společnost Kavaklıdere Wines první příčku v žebříčku producentů vína v Turecku. O udržení této pozice se stará již 4. generace rodiny zakladatelů. Společnost Kavaklıdere usiluje o dosažení nejvyšší kvality vín jak propagací nejlepších Anatolských původních odrůd, tak pěstováním mezinárodních odrůd vína v prostředí mikroklimaticky specifických krajů Anatolie.
Společnost vlastní 655 hektarů vinic v 7 úrodných regionech Anatolie, pravlasti tradice pěstování vína, v oblasti známé z antiky jako Malá Asie. Jde o regiony Kappadokia, Pendore, Güney, Elazığ, Kalecik a Kırşehir. Ve vlastnictví společnosti jsou rovněž tři vinné sklepy, v nichž se tradice mísí s nejmodernější technologií. Sklepy jsou umístěny v sídle firmy v Ankaře, dále pak v unikátní oblasti Kappadokie a v místě pradávné Lýdijské kultury v Pendore. Od roku 2008 se datuje spolupráce společnosti se znalcem vína, technologem výroby vína a somelierem Stephanem Derenoncourtem, jehož tým pracuje pro Kavaklidere jako konzultant. Stephane Derenoncourt stojí mj. za věhlasem Kalifornského vína. To je významnou poctou a pro milovníky vín Kavaklidere je to záruka nejvyšší kvality jejich oblíbeného nápoje. Společnost zajišťuje produkci 66 různých vín 23 značek. V mezinárodních soutěžích získala vína Kavaklıdere téměř 1000 ocenění.
Kavaklidere přímo exportuje do 21 zemí a jejich produkty jsou k dispozici milovníkům vína ve 25 zemích. My jsme zástupci v České republice a na Slovensku.
Anatolie má bohatou, 6000 let trvající historii výroby vína, má svoje originální odrůdy, vína s unikátním charakterem. V tomto aspektu má tedy co nabídnout znalcům a milovníkům vína, vyhovět jejich tradičnímu přání ochutnávat nové a neobjevené. 


REGISTRATION OF VISITORS

Wine Prague 2019 in:

days

Organizer

YACHT s.r.o., Nedvědovo náměstí 14, 147 00 Praha 4, tel.: +420 244 460 104

 

 

Main partner

© YACHT s.r.o. | All rights reserved
Created by EI