Wine in the heart of Europe
5th edition of the international
trade fair for wine professionals 28. - 30. 5. 2019 PVA EXPO PRAHA

Kolby a. s. |na veletrhu Wine Prague 2019

25.01.2019 |

Hlinité spraše velké výhřevnosti a jedinečné mikroklima vytváří typický stepní terroir, který se výrazně a neopakovatelně odráží v chutích i vůních všech jejich vín. A to od mladých, lehkých vín se svěží kyselinkou až po vyzrálá plná a minerální vína.
Na rozloze téměř 40 hektarů pěstují 9 bílých a 3 modré odrůdy. Vlajkovou lodí vinařství jsou odrůdy Ryzlink rýnský a Ryzlink vlašský, z burgundských odrůd to jsou Pinot Blanc a Chardonnay. Práce ve vinicích probíhají převážně ručně, co nejšetrnějším způsobem. Keře zásadně nepřetěžujeme a celoročně se staráme o jejich správné zdraví a výživu.
Při výrobě vín spojují moderní metody s tradičními postupy. Aby dosáhli co nejlepších výsledků, uplatňují ruční sběr, šetrné lisování a filtraci, maceraci na slupkách, řízenou fermentaci, zrání na jemných kalech a samozřejmě hygienickou čistotu provozu.
Kolby založil Oldřich Drápal v roce 1997, na dalším rozvoji se podílela společnost Sazka za vedení Aleše Hušáka a později majitel společnosti Rosso Steel Josef Šmíd. Nyní je vinařství vlastněno skupinou J&T. Název získalo podle stejnojmenného svahu, který se nachází v těsné blízkosti vinařství, na okraji národní přírodní památky Pouzdřanská step. Historie pěstování vinné révy na kopci Kolby sahá podle písemných záznamů do období panování krále Přemysla Otakara II. a některé nálezy dokazují, že réva na Kolby mohla růst dokonce už ve 2. století.


REGISTRATION OF VISITORS

Wine Prague 2019 in:

days

Organizer

YACHT s.r.o., Nedvědovo náměstí 14, 147 00 Praha 4, tel.: +420 244 460 104

 

 

Main partner

© YACHT s.r.o. | All rights reserved
Created by EI