Wine in the heart of Europe
5th edition of the international
trade fair for wine professionals 28. - 30. 5. 2019 PVA EXPO PRAHA

Mělnické vinařství Kraus a Jiří Lobkowicz - Chateau Mělník |na veletrhu Wine Prague 2019

15.01.2019 |

Mělnické vinařství Kraus a Jiří Lobkowicz - Chateau Mělník na společném stánku

Mělnické vinařství Kraus 

V roce 1990 založil na Mělníce Doc. Ing. Vilém Kraus, CSc. nový vinařský podnik "Vinařský dům Bacchus", tento podnik se zaměřoval na produkci štěpovaných sazenic révy vinné a výrobu sudového vína. Postupně se dařilo získávat do vlastnictví vinice a plocha vinic se rozšiřovala.
Vilém Kraus nejmladší odešel v roce 1994 studovat vinařství do Německa, studia ukončil v roce 2001. Když se vrátil ze studií do rodinného podniku, začal se věnovat vinohradnictví, rozšiřoval plochu vinic a utvářel jejich odrůdovou skladbu. V roce 2004 Vilém Kraus přebral řízení celého podniku.
Postupně se produkce rozšířila o lahvovaná vína, která si již dobyla svoje místo na trhu a jsou kladně hodnocena zákazníky i odbornou veřejností. Do dnešní doby se celý provoz zmodernizoval. 
Dnes v Mělnickém vinařství Kraus pracuje společně Vilém Kraus s manželkou Alenou a jeho matka Ing. Danuše Krausová řídí výrobu štěpovaných sazenic révy vinné.

Jiří Lobkowicz - Chateau Mělník 

Vinařská historie rodu Lobkowicz se datuje k roku 1753. Největšího rozmachu dosahovalo zámecké vinařství v době kdy byl majitelem panství JUDr. Bedřich, kníže z Lobkowicz. Zavedl výrobu šumivého vína, mělnického sektu, jehož výrobu znal z francouzské vinařské oblasti Champagne. Na počátku 20. století a i po vzniku samostatné Československé republiky dochází k úpadku mělnického vinařství. V roce 1951 je založen Státní statek Mělník a zámecké vinařství je jeho součástí. V roce 1992 je majetek v rámci restitucí opět vrácen do rukou rodu Lobkowiczů. Restituent Otakar Lobkowicz převedl majetek na syna Jiřího Lobkowicze.
Jiří Lobkowicz obnovil tradici zámeckého vinařství a vlastní produkci. V roce 2009, se po rekonstrukci sklepa sv. Josefa, vrátila výroba vína zpět na mělnický zámek. Celková plánovaná produkce je 40.000 lahví vína ročně.
Hlavní portfolio tvoří známková vína, z nichž nejznámější a tradiční je víno Ludmila - bílé a červené a sekt Zámek Mělník.


REGISTRATION OF VISITORS

Wine Prague 2019 in:

days

Organizer

YACHT s.r.o., Nedvědovo náměstí 14, 147 00 Praha 4, tel.: +420 244 460 104

 

 

Main partner

© YACHT s.r.o. | All rights reserved
Created by EI