Wine in the heart of Europe
5th edition of the international
trade fair for wine professionals 28. - 30. 5. 2019 PVA EXPO PRAHA

Vinium |na veletrhu Wine Prague 2019

13.11.2018 |

Vinium je firma, která vyrostla přímo z kořenů vinných keřů, na úrodné půdě Moravy. Jejich víno se rodí na ploše téměř 250 hektarů, v úrodných vinařských podoblastech Velkopavlovické, Mikulovské, Znojemské a Slovácké.

VINIUM má své sídlo v srdci tradiční vinařské oblasti - v metropoli moravského vinařství ve Velkých Pavlovicích - 3. největší vinařské obci Velkopavlovické vinařské podoblasti. Historie firmy sahá do roku 1936, kdy dvě stovky zemědělců založily ve Velkých Pavlovicích vinařské družstvo VINOPA. Ke sdružování do družstev tehdy vedla vinohradníky a vinaře z Velkých Pavlovic a okolí především snaha posílit svoji pozici na tuzemském trhu, zvýšit kredit a v neposlední řadě také rentabilitu domácího vinařství.

Vinařská družstva a společnosti tak tehdy přispěly významně k rozvoji moravského vinařství. Mají ty nejmodernější technologie, které do nejmenšího detailu a s péčí pěstouna sledují a kultivují celý proces výroby vína. Mají lidi, kteří umění pěstovat a vyrábět víno dědili po generace a své práci rozumí. Dbají o to, aby víno zachovalo všechny své přírodní vlastnosti, a eliminují negativní vlivy, které by mohly kvalitu vína ohrozit.


REGISTRATION OF VISITORS

Wine Prague 2019 in:

days

Organizer

YACHT s.r.o., Nedvědovo náměstí 14, 147 00 Praha 4, tel.: +420 244 460 104

 

 

Main partner

© YACHT s.r.o. | All rights reserved
Created by EI